Vráťte deti do škôl.

Autor: Peter Franek | 1.2.2021 o 19:57 | Karma článku: 3,71 | Prečítané:  485x

Chcel by som sa pridať k iniciatíve, ktorá požaduje čo najrýchlejší návrat detí a mládeže do škôl. Rozhodne a jednoznačne. Lebo nezmyselnosť opatrení dosahuje vrcholu.

Sme skúšaní každým dňom. Skúšaní z odolnosti voči opatreniam a automatom. Najprv sľuby - príďte sa otestovať, zelené okresy sa dočkajú uvoľňovania - bude to motivačné. No určite...

Rozumné opatrenia sú potrebné, rúška v interných priestoroch či MHD, odstupy, hygiena - jasné a v pohode. Vakcinácia - určite nie všeliek, ale výrazný posun vpred. Lockdowny v čiernych oblastiach - prečo nie. Toto pochopí a bude dodržiavať väčšina rozumných ľudí.

Ale celoplošné spartakiády a drakonické opatrenia voči mladým, zdravým ľuďom, znemožnenie vykonávať prácu ľuďom, ktorí živia svoje rodiny - niektorým absolútne, niektorým iba za cenu nezmyselného testu platného týždeň a viac -  toto nie, toto rozhodne nie.

Ak sú najviac ohrození 75+ - tak chráňme, a zároveň obmedzujme 75+. Nie deti, zdravých, produktívny vek... A hlavne - prenesme zodpovednosť na každého občana, vysvetľujme, pomáhajme ale aj dôverujme. To je jediná šanca a nádej - rytierov smutnej postavy snažiacich sa poraziť hnusobu vlastnými výmyslami  tu nepotrebujeme.

Ešte raz - vráťte deti do škôl, športových krúžkov, ľudí do práce, prírody, kín, divadiel. Dajte im dôveru a odmenia sa vám väčšou zodpovednosťou a dôverou. 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: PCR testami odhalili iba 80 prípadov, pribudlo 29 obetí

PCR testami na Slovensku odhalili viac ako 385-tisíc prípadov.

Psychiater Hašto: Rumunské siroty sú príkladom, čo sa stane dieťaťu bez puta s matkou

Jozef Hašto vysvetľuje, ako vzniká väzba matky a dieťaťa.

Letanovská: Odpor voči Remišovej rastie. Stráca podporu kľúčových ľudí

V strane podľa odchádzajúcej členky prebieha diskusia o výmene líderky.


Už ste čítali?