V deň svatby

Autor: Peter Franek | 5.5.2018 o 19:44 | Karma článku: 3,63 | Prečítané:  816x

V deň svatby má byť veselo. Ale nie je. Je smutno. Prebieha spomienkový koncert, včera si aspoň niektorí z nás pripomenuli Jána a Martinku.

Akosi rýchlo zabúdame. Asi každý človek odsúdil zákerné vraždy, v čase týždeň-dva po ich objavení bola nespokojnosť ohromná. Čakali sme čo sa udeje - udialo sa. Prišlo odstúpenie Fica a Kaliňáka, dvoch najvýznamnejších predstaviteľov vládnej moci. Zatiaľ čo Kaliňáka to až tak nerozhodilo - má vystarané a môže si užívať, Fico je v koncoch. Jeho úškrn pri stretnutí s prezidentom ostane síce povestný - ale bola to derniéra. On nemôže ostať poslancom v lavici v parlamente, on nemôže byť mimo svetla reflektorov, on nemôže byť nr. 2,3,... On neujde na Belize, ani na Floridu, on sa dočká spravodlivej "odmeny" tam kde za 10 rokov nastolil taký systém výkonu štátnej správy, že potrvá roky pokiaľ sa niečo zmení.

Ale nie o týchto dvoch som chcel.

Chcel som o tých ostatních (samozrejme bez tej najvernejšej tisícky prisluhovačov). Ľudkovia moji, kde ste? Kde ste boli včera? Spomienka na Jána a Martinku - prázdne námestia... To sú vam ozaj vaše záhradky, či nákup na weekend prednejšie ako hodinka obetovaná na vyjadrenie svojho názoru za lepšiu budúcnosť našich detí a vnukov? (neplatí pre tých, ktorím sa tento režim páči).

V diskusiách sa pomaly začínajú objavovať pochybovači - vraj čo vyriešia predčasné voľby, vraj opozícia nestojí za nič, vraj aj tí noví budú ako tí predošlí... Zo smeráckych manuálov sa na nás hrnú pojmy ako: poloblázon, feťák, kriklúň, mafián, daňový podvodník, neexistuje alternatíva, ... Matovič aj Sulík majú svoje chyby, niekedy zatnú tak, že stratia to čo si mesiac predtým budovali - ale preboha za koho vlády sa stali odporné vraždy? Za koho vlády sa pridelovali eurofondy na asfalt? Za koho vlády - aj pri deklarovanom ekonomickom boome - nemáme na dostavbu diaľníc, na zdravotníctvo? Za koho vlády je vymožiteľnosť práva na takej úrovni ako teraz? Za Sulíkovej či Matovičovej?

Mali mať dnes svatbu - bolí ma to tak ako ich rodičov. A hlavne ma bolí sebeckosť a ľahostajnosť slovákov... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Psychiater Hašto: Rumunské siroty sú príkladom, čo sa stane dieťaťu bez puta s matkou

Jozef Hašto vysvetľuje, ako vzniká väzba matky a dieťaťa.

Letanovská: Odpor voči Remišovej rastie. Stráca podporu kľúčových ľudí

V strane podľa odchádzajúcej členky prebieha diskusia o výmene líderky.


Už ste čítali?